O nás

Myšlenka na rodinný klub, který bude respektovat zákonitosti přírody vznikla již před několika lety, ale přesný směr byl jasný až v době, kdy se nám narodil náš syn. Pro něj, a dnes již i pro naší dceru, bychom chtěli zdánlivé klišé - to nejlepší. Právě to není v dnešní uspěchané době nejjednodušší. Předškolní a později i školní výchova, kde budou naše děti trávit většinu času, hraje stěžejní roli v jejich vývoji, a protože bychom alespoň v začátku chtěli mít dohled nad tím, jak bude tato výchova našich dětí vypadat, založili jsme Dětský lesní klub V mechu a kapradí. Klubem trávíme nejvíce času a pro co nejkvalitnější výchovu se v celém týmu neustále rozvíjíme a vzděláváme.

Tomáš Frieb, DiS.

Tomáš Frieb, DiS.

Zakladatel občanského združení „Into the Wild“ a Dětského lesního klubu V mechu a kapradí
Vystudoval VOŠ Dopravní, v r. 2009 se rozhodl pro studium na Masarykově universitě v Brně, obor Religionostika, a to zejména z důvodu zájmu o východní náboženství a filozofie. V roce 2011 založil o.s. „Into the Wild“, v roce 2012 absolvoval kurz Respektovat a být respektován a založil Dětský lesní klub. V mechu a kapradí je statutárním zástupcem, věnuje se organizaci, výběru dodavatelů obědů, správě financí, organizaci, bezproblémovému chodu a fungování zázemí.

Bc. Veronika Friebová

Bc. Veronika Bromová

Spoluzakladatelka Dětského lesního klubu V mechu a kapradí
Vystudovala Sociální a masovou komunikaci. Absolvovala Au-pair pobyt ve Velké Británii, pracovala v právnické společnosti a pojišťovně, stěžejním zaměstnáním byla práce v PR agentuře a dokončení studia. V roce 2012 absolvovala kurz Respektovat a být respektován. V Dětském lesním klubu V mechu a kapradí se věnuje komunikaci s rodiči, přípravě podkladů pro média, materiálů o klubu, webu a další potřebné administrativě. Zajímá se o alternativní přístupy ve výchově, respektující a svobodné výchově, kterou, ve spolupráci s lekory, také promítá do pedagogického přístupu v klubu.

Mgr. Barbora Čížková

LEKTORKA

V mechu a kapradí - KLÁNOVICE

Bára vede v novém školkovém roce děti v lesní školce v Klánovicích od pondělí do čtvrtka. Bára vystudovala sociální práci a psychologii. Působila v několika sociálních službách, především v práci s lidmi s postižením. Mezitím také jezdila na dětské tábory jako vedoucí a doučovala angličtinu a češtinu jako dobrovolník. Bára soubežně absolvuje kurzy Respektovat a být respektován a další rovojvé kurzy pro pedagogy, kteří se věnují předškolním dětem. Do výuky ráda zapojuje rozmanité pohybové hry a aktivit zaměřené na intelektový rozvoj dětí..

Iryna Hradilová

LEKTORKA

V mechu a kapradí - Klánovice

Markéta Buriánová

Vyrostla jsem v krásném prostředí ukrajinských Karpat, v multikulturní rodině, kde partnerský, respektující přístup byl něčím zcela přirozeným. Před dvaceti lety naše rodina našla nový domov v České republice. Od té doby je můj maďarsko-ukrajinský základ neustále obohacován českým prostředím a jeho kulturou.

Za nejdůležitější mezník svého života považuji narození mého syna a již šestým rokem za něj nepřestávám děkovat. Komunikaci s dětmi vnímám jako dar a cestu, která otevírá nové obzory a nabízí nám dospělým možnost neustále se zdokonalovat. Na oplátku já se snažím být pro děti věrným průvodcem světem dospělých. Z výchovných metod je pro mě nejmilejší partnerský přístup, upřímná otevřená komunikace a vlastní dobrý příklad.

Od roku 2009 jsem působila v lesní mateřské školce Devětsil a od září 2016 jako lektor na částečný úvazek v lesní školce HÁJENKA V MECHU A KAPRADÍ a od dubna 2017 spolupracuji v týmu s lektorkou Monikou Váňovu v DLK V mechu a kapradí - Klánovice.

Jsem profesionální tlumočnice a překladatelka, podílím se na chodu rodinného nakladatelství Zvonící cedry pro knihy z oblasti psychologie, osobního rozvoje, lékařství a duchovní literatury. Vedu projekt UvědomělýRodič.cz, kde prostřednictvím článků a účasti v iniciativách propaguji myšlenky uvědomělého rodičovství, efektivní výchovy, přirozeného vývoje, vzdělávání a zdravého životního stylu.

Monika Váňová

LEKTORKA

V mechu a kapradí - Klánovice

Markéta Buriánová

V mechu a kapradí - Klánovice vede děti v týmu s lektorkou Barborou Čížkovou od února 2016. Monika studuje VŠ, v oboru pedagogika a na jaře 2016 absolvovala kurz Respektovat a být respektován. Monika je nadšena do lesní pedagogiky a tak se ve školním roce navíc přihlásila do vzdělávacího projektu Školka blízká přírodě 2016/17 = Akreditovaný vzdělávací cyklus pro pedagogy předškolních zařízení je založen na principech vzdělávání pro udržitelný rozvoj, které je celosvětovým trendem a zaručuje plnohodnotné předškolní vzdělávání podle platného kurikula a v kontaktu s přírodou.